WYKŁADOWCY
Kadra Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa stanowi połączenie doświadczenia z młodością. Połączenie - dodajmy - które przynosi bardzo dobre efekty.

 

STARSI WYKŁADOWCY

mgr Marek Markiewicz – ur. 1952, polityk, dziennikarz, adwokat, poseł na Sejm X, I i III kadencji. W 1973 ukończył studia na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. W 1980 przystąpił do Solidarności. Do grudnia 1981 r. był dziennikarzem w Ośrodku Łódzkim TVP. Za działalność w opozycyjną został zwolniony z pracy po wprowadzeniu stanu wojennego. W latach 1989-1991 był redaktorem naczelnym łódzkiego ośrodka TVP, następnie do 1993 r. wiceprezesem Komitetu ds. Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja”. W latach 1991-1993 sprawował także mandat posła na Sejm I kadencji z listy związkowej. Był również członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji od początku jej istnienia (od 19 kwietnia 1993 do 23 września 1994 r.), a także jej pierwszym przewodniczącym (do marca 1994 r.).

 

 WYKŁADOWCY - UMOWA ZLECENIE

 

dr Joanna Błeszyńska-Wysocka - ukończyła studia i stopień doktora nauk prawnych uzyskała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Do 2015 roku adiunkt w Instytucie Prawa Cywilnego Katedrze Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych Uniwersytetu Warszawskiego. Związana z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego od 2004 roku. Autorka wielu publikacji z zakresu własności intelektualnej, a w szczególności prawa autorskiego.

dr Tomira Chmielewska-Ignatowicz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, od 10 lat manager ds. marketingu i HR w sektorze usług medycznych, doktorat z kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i PAN w Warszawie. Zainteresowania naukowe: promocja zdrowia, marketing i PR usług medycznych, komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem, psychoonkologia oraz wpływ mediów na społeczeństwo.

mgr Jędrzej Dudkiewicz - dziennikarz, reżyser, scenarzysta, trener medialny. Współpracę z TVP rozpoczął w 1989 roku, jeszcze jako student filologii polskiej UW. Zrealizował wiele cykli programowych z dziedziny publicystyki kulturalnej, publicystyki społecznej, muzyki, filmu, epidemiologii. Jest autorem realizacji koncertów i widowisk artystycznych, bloków programowych realizowanych „na żywo”, reportaży i filmów dokumentalnych.

Przez wiele lat współpracował z magazynem kulturalnym „Pegaz”. Zainicjował w TVP S.A. akcję społeczną „Rzuć palenie razem z nami. Reżyserował i współtworzył „Czytajmy” – serię miniatur po raz pierwszy w historii TVP, emitowanych równocześnie na 6 antenach telewizji publicznej, medialne konferencje prasowe i wydarzenia („Noc Muzeów w TVP SA”, Otwarcie Muzeum TVP), teleturniej krajoznawczy „Gra w Miasta” oraz współtworzył scenariusze i wydawał programy „Hala Odlotów” i cykl „Niedziela z...”.

Jest autorem i współtwórcą „Doliny kreatywnej” – projektu stypendialnego dla młodych artystów, który był prezentowany na konferencji marketingowej EBU w Wenecji (2008) i na konferencji INPUT 2009. Właśnie na INPUT (Światowa Konferencja Telewizji Publicznych), jako jeden z dwóch Polaków w historii, pełnił trzykrotnie (Budapeszt, Warszawa, Seul) funkcję shop stewarda (selekcjonera programów, autora sesji tematycznych i prowadzącego w języku angielskim sesje i dyskusje).Jest również wykładowcą i trenerem Akademii Telewizyjnej TVP S.A. oraz analitykiem programowym. Prowadzi zajęcia na kilku wyższych uczelniach.

mgr Monika Florek-Mostowska - filolog, amerykanista, dziennikarz radiowy i prasowy, z doświadczeniem pracy w Polskim Radiu oraz innych rozgłośniach i tygodnikach opinii jak „Wprost”, „Do Rzeczy”, „Idziemy”. Mgr. lic. teologii, przygotowuje rozprawę doktorską na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” nt. „Nauczanie moralne Kościoła w dyskursie publicznym na przykładzie aktualnych kwestii bioetycznych. Studium pastoralne”. Autorka i prowadząca cykl audycji radiowych „Labirynt moralny” oraz „Wiara i nauka” na antenie Radia Warszawa.

mgr Kamil Goral

mgr Marcin Grudzień - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Collegium Civitas (dziennikarstwo) oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Akademii Pedagogiki Specjalnej (socjologia mediów). Certyfikat trenera zdobył w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). Od 10 lat związany z sektorem pozarządowym. Koordynował kilkanaście dużych projektów z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej (także w Ukrainie, Litwie i Białorusi) m.in. „Młodzieżowa Akcja Multimedialna” i „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”. Był współtwórcą i jurorem Olimpiady Medialnej dla uczniów szkół średnich, organizowanej przez Fundację Nowe Media.

Prowadzi szkolenia i treningi z zakresu edukacji medialnej, komunikacji z mediami w sytuacjach kryzysowych, prawa autorskiego i wolnych licencji, wykorzystania nowych technologii w edukacji, mowy nienawiści, autoprezentacji i komunikacji dla uczniów, studentów, nauczycieli, dziennikarzy, PR-owców oraz działaczy trzeciego sektora. Obecnie pracuje przy dwóch projektach z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego jako trener – superwizor. Autor i redaktor materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji medialnej, m.in. „Przewodnika po animacji medialnej” i „Netografia w edukacji, czyli koniec ze Źródło: Internet”. Wcześniej przez wiele lat dziennikarz i redaktor, m.in. w magazynie „Unia & Polska”, dziennikach „Życie” i „Dziennik” oraz tygodniku „Ozon” i prasie hobbystycznej. Ekspert Centrum Edukacji Obywatelskiej przy projekcie „Szkoła z klasą 2.0” i reformie prawa autorskiego Centrum Cyfrowego.

Współpraca z UKSW to jego trzecie podejście do pracy akademickiej. Poprzednio – wykładowca przedmiotu „dziennikarstwo internetowe” w Społecznej Akademii Naukowej w Warszawie oraz trener narzędzi IT w edukacji w APS. Zainteresowania badawcze i nie tylko: wizerunek ruchów społecznych i trzeciego sektora w mediach, dyskurs w mediach, media a płeć, paniki moralne i kryzysy a media, prawo i etyka w mediach. Prywatnie: mąż, ojciec dwóch córek.

dr Barbara Jacennik

mgr Paweł Jeż - przygodę z telewizją kontynuuje nieprzerwanie od 2001 roku. Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczął jeszcze w trakcie studiów na UKSW. Od zawsze chciał być blisko ważnych wydarzeń. Pierwsze kroki stawiał w programie śniadaniowym, przechodząc przez wszystkie szczeble hierarchii redakcji. A potem przyszły kolejne programy, transmisje na żywo, relacje z wielkich wydarzeń, TVN, Endemol.

Aktualnie prowadzi swoją firmę PJ MEDIA o charakterze producenckim i szkoleniowym. Jako freelancer pracuje dla rozmaitych redakcji, anten, przygotowuje także filmy dla poza telewizyjnych podmiotów. Ceni sobie różnorodność podejmowanych zadań i tematów. Chętnie podejmuje nowe wyzwania, co pozwala mu poznawać nowych ludzi, a także podnosić własne umiejętności. Jest wydawcą, autorem scenariuszy, realizatorem, a także reżyserem i producentem w jednej osobie. Świat mediów nauczył go działania na wielu frontach. Swoją dotychczasową wiedzą chciałby podzielić się ze studentami. Na zajęciach stawia przede wszystkim na praktykę, z dodatkiem teorii. Ceni sobie aktywność i pomysłowość młodych ludzi, z którymi chętnie podejmie współpracę także poza uczelnią.

dr Tomasz Karpowicz

mgr Adam Kawiak - ur. w Lublinie, tam też zaczął swoją przygodę z mediami i telewizją. Od 2007 r. związany z TVP. Jest autorem montażu wielu audycji, programów, reportaży, reklam oraz kilku filmów fabularnych. Montaż dla niego to największa przygoda, pasja oraz praca. W szczególności montaż filmowy, który pochłania go bez reszty. Obecnie prowadzi własną działalność i jako freelancer podejmuje się wielu wyzwań.

mgr Waldemar Kompała

dr Marcin Koszowy – adiunkt w Katedrze Logiki, Informatyki i Filozofii Nauki Uniwersytetu w Białymstoku, absolwent Wydziału Filozofii KUL. Prowadzi badania z zakresu teorii argumentacji, w szczególności argumentacji z autorytetu i opinii eksperta, dialogowych ujęć argumentacji oraz wydobywania struktur argumentacyjnych z dyskusji i debat. Od 2009 r. uczestniczy w tworzeniu teoretycznych i instytucjonalnych podstaw Polskiej Szkoły Argumentacji w ramach inicjatywy ArgDiaP poświęconej argumentacji, dialogowi i perswazji. Prowadzi wykłady, konwersatoria i warsztaty z zakresu teorii i sztuki argumentacji, krytycznego myślenia, logiki praktycznej, polemiki, sporu i debaty publicznej oraz sztuki wystąpień publicznych. Współredaktor numeru specjalnego czasopisma Argumentation poświęconego Polskiej Szkole Argumentacji (2014) oraz trzech numerów specjalnych czasopisma Studies in Logic, Grammar and Rhetoric poświęconych współczesnym badaniom nad argumentacją (2009, 2011, 2014). Członek International Society for the Study of Argumentation (ISSA). Współpracuje z grupą badawczą ARG-tech: Centre for Argument Technology (University of Dundee, Wielka Brytania) oraz z CRRAR – Centre for Research in Reasoning, Argumentation and Rhetoric (University of Windsor, Kanada).

mgr Jan Edmund Kowalski - pełni obowiązki dyrektora Biura Programu „Niepodległa” od 1 lutego 2017 roku. Odpowiada za koordynację i wsparcie dla działań upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wcześniej na stanowisku kierownika Działu Komunikacji i Promocji w Narodowym Centrum Kultury był odpowiedzialny za kształtowanie wizerunku instytucji oraz wsparcie promocyjne projektów własnych i koordynację działań informacyjno-promocyjnych projektów wspieranych przez NCK. Wraz z kierowanym przez siebie zespołem zaangażowany w pozyskiwanie środków i kompleksową organizację takich wydarzeń jak „Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie”, „Inne Brzmienia w Lublinie”, „Inny Wymiar w Białymstoku”. Związany z Narodowym Centrum Kultury od 2009 roku.

mgr Michał Kreczmański - ekspert ds. komunikacji i public relationswww.Kreczmanski.com Od ponad 12 lat świadczy usługi profesjonalne public relations i komunikacji dla top managementu. Przez 6 lat zarządzał działami komunikacji korporacyjnej i zarządzania reputacją w agencjach PR.

Obecnie pod marką KRECZMAŃSKI.com prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji oraz doradza podmiotom gospodarczym w zakresie public relations. Stypendysta Georgetown University – Program The Fund For American Study. Absolwent UKSW, jednolite studia magisterskie z edukacji medialnej i dziennikarstwa. Absolwent UW oraz PAN – Podyplomowe Studium Public Relations. Absolwent SGH – Studia Podyplomowe Przywództwo w Innowacjach. Wysoko ceni sobie kształcenie ustawiczne. Uczestnik ponad 40 konferencji i szkoleń z zakresu komunikacji medialnej, public relations, zarządzania marką oraz przedsiębiorczości.

Prowadzi także dynamicznie rozwijający się polski StartUp – Pytaki®. Jest współtwórcą i wydawcą pierwszej na świecie gry przeznaczonej dla rodzin w oparciu o autorski pomysł NonConflict Concept Game™: Pytaki® NieZwykła Rodzinna Gra Planszowa – www.Pytaki.pl. Gra rozwija umiejętności komunikacji, przez co pozytywnie wpływa na relacje bliskich sobie osób. Tworzy i rozwija nowe wartościowe projekty, służące ludziom, których lubi.

dr Izabela Książkiewicz

J.E. br dr Adam Lepa - ur. 17 marca 1939 r. w Łodzi. Biskup pomocniczy senior Archidiecezji Łódzkiej, biskup tytularny Regiany (Afryka). Studia teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Święcenia prezbiteratu otrzymał 18 marca 1962 r. W 1965 r. ukończył studia w zakresie katechetyki w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Studia specjalistyczne w zakresie pedagogiki odbył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uwieńczył je stopniem doktora w 1974 r. na podstawie rozprawy "Błędy wychowania w rodzinie wielkomiejskiej w wypowiedziach młodzieży i rodziców", napisanej pod kierunkiem prof. Stefana Kunowskiego.

4 grudnia 1987 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym diecezji łódzkiej i biskupem tytularnym Regiany. Święcenia biskupie otrzymał 2 stycznia 1988 r. W l. 1989-1994 był przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu i członkiem Europejskiego Komitetu Biskupów ds. Mediów (CEEM). Członkiem Komisji Głównej II Polskiego Synodu Plenarnego był w latach 1991-1999. Jako delegat Konferencji Episkopatu Polski uczestniczył w Synodzie Biskupów dla Europy w 1999. W latach 1988-1993 był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i członkiem kolegium rektorów wyższych uczelni miasta Łodzi. Założyciel "Łódzkich Studiów Teologicznych" i pierwszy ich redaktor naczelny (w latach 19911993).

Autor 12 książek oraz kilkuset artykułów naukowych i prasowych poświęconych głównie problematyce mediów. Od 1994 r prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zaś w l. 1975-2014 wykładał Pedagogikę mass mediów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

27 maja 2014 r. Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Księdza Biskupa Adama Lepy z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej, złożoną zgodnie z kan. 411 i kan. 401 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

dr Witold Pasek

dr Tomasz Płonkowski - specjalizuje się w komunikacji społecznej, socjologii kultury, kulturoznawstwie, badaniach, społecznych, public relations, rynku i kultury popularnej. Przez wiele lat zajmował się działalnością edukacyjną, naukową i szkoleniową w dziedzinie komunikacji społecznej. Najdłużej na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Dziennikarstwa WDiNP), po ukończeniu socjologii i obronie doktoratu n.t. „Amerykańskiej koncepcji społecznej odpowiedzialności dziennikarzy”. Wykładał także na innych warszawskich uczelniach m.in. WWSH im B. Prusa, UKSW, WSIZiA, WSTiH, i AH w Pułtusku i KPSW w Jeleniej Górze. Oprócz tego, jako ekspert, wielokrotnie wypowiadał się w mediach na tematy związane z opinią publiczną, mediami i kulturą popularną, omawiając wydarzenia medialne, wyniki badań społecznych, rynkowych i dane statystyczne.

W jego bibliografii naukowej, obok publikacji doktoratu (ok. 20), są m.in. takie pozycje jak: książka: Amerykańska koncepcja społecznej odpowiedzialności dziennikarzy, Instytut Kultury. Warszawa 1995; artykuły i rozdziały w książkach: Modele public relations – historia, ewolucja, przyszłość, 2002; Badania media efektywności relations – teoria i praktyka, 2003, Eksperci medialni – wstępna analiza zjawiska, 2009, Zmiana modelu dziennikarstwa po 1989 r. (w:) L. Szurmiński (red.): Media a rok 1989. Obraz przemian i nowe zjawiska na rynku, Instytutu Dziennikarstwa UW. Aspra-jr. Warszawa 2010; Kultura i media w świetle medialnego relatywizmu (w:) Com.Unikowanie w zmieniającym się społeczeństwie, Nomos. Kraków 2010; Kaziu, zakochaj się. Analiza mechanizmów skandalizacji Kazimierza Marcinkiewicza po ujawnieniu jego romansu z Izabelą Olchowicz, (w:) Bożena Płonka-Syroka et al. Tabu-Trend-Trangresja, (red.) Wydawnictwo DiG, Warszawa 2014. Analiza porównawcza mechanizmów skandalizacji Kazimierza Marcinkiewicza i Jacka Kurskiego (w:) Komunikacja w przestrzeni publicznej (red.) F. Mroczko i J. Widerski.

W 2011 roku był konsultantem agencji public relations OnBoard w dwóch akcjach społecznych „Masz komórkę. Masz swoje prawa” i „Fonoholizm”. Współpracuje też w zakresie badań i analiz z agencjami badań rynku oraz agencjami public relations. Ekspert zewnętrzny Programu Foresight Polska 2020. Biegły sądowy w dziedzinie medioznawstwa. W czasie wolnym biegacz i miłośnik kina.

mgr Magdalena Rozenek

mgr Katarzyna Sitnik

dr hab. Tomasz Słomka - doktor habilitowany nauk społecznych, politolog - ustrojoznawca, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (Zakład Systemów Politycznych) i wykładowca w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz współpracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1996). Doktorat uzyskał w 2004 r. na podstawie rozprawy Model prezydentury w Polsce po 1989 roku na tle porównawczym wybranych państw Europy Środkowo-Wschodniej (promotor: prof. dr hab. Tadeusz Mołdawa), zaś stopień doktora habilitowanego w roku 2014, na podstawie monograficznego cyklu publikacji Tożsamość konstytucyjna Polski po 1944 r.

Specjalizuje się w problematyce systemu rządów w Polsce, transformacji ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej, instytucji współczesnej głowy państwa (ze szczególnym uwzględnieniem Prezydenta RP) oraz współczesnego konstytucjonalizmu i bezpieczeństwa konstytucyjnego państwa. Autor i redaktor naukowy ponad sześćdziesięciu artykułów i książek, m.in. monografii Prezydent Rzeczypospolitej po 1989 roku. Ujęcie porównawcze (Warszawa 2005) oraz Konstytucyjne organy władzy RP w latach 1989-2011 na tle polskich tradycji ustrojowych XIX i XX wieku (współautor W. Jakubowski; Warszawa 2012). Członek kolegiów redakcyjnych pism naukowych „Społeczeństwo i Polityka”, „E-Politikon” i „Political Preferences”. W latach 2005 – 2016 kierownik studiów na kierunkach politologia i bezpieczeństwo wewnętrzne na UW. Od 2016 r. Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych UW.

mgr Marek Stołowski - mgr sztuki, ps. art. Marek Ravski, śpiewak, aktor, kompozytor, autor tekstów.  Trener głosu, artykulacji i dykcji. Absolwent Wydziału Wokalno - Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiował wokalistykę u takich sław jak: Edmund Kossowski, Jerzy Artysz, Michał Szopski, Kazimierz Pustelak, a aktorstwo u Adama Hanuszkiewicza, Józefa Duriasza, Andrzeja Żarneckiego. Był solistą Teatru Wielkiego w Warszawie. Koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Hiszpanii, Rosji, Szwajcarii, Włoszech, Watykanie… Gra w spektaklach teatralnych. Realizuje własne projekty z muzyką klasyczną, sakralną, żydowską, rosyjskimi romansami, przebojami muzyki rozrywkowej.

Pasja śpiewania, praktyka wokalna i aktorska, głębokie i nowatorskie spojrzenie na głos, jego możliwości, wyzwalanie, problemy, pozwoliło mu stworzyć bardzo prostą i niesłychanie skuteczną metodę jego kształcenia. Otwarcie pełnego naturalnego, głębokiego, dynamicznego, przeponowego oddechu i osadzenie na nim głosu, oraz emisja wsparta zdyscyplinowaną artykulacją to jakość osiągana dzięki tej metodzie i warsztatom Marka Stołowskiego.

Za pracę z młodzieżą w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Prowadzi warsztaty głosowe dla grup zawodowych, dla których warsztat głosowy to podstawa i warunek pełnej realizacji w zawodzie. Nauczyciele, księża, aktorzy, przedstawiciele handlowi, politycy…

dr Karolina Świrska-Czałbowska - mgr socjologii, dr nauk o organizacji i zarządzaniu. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie integracji europejskiej w Centrum Europejskim UW, stypendystka MEN, Prezydenta Miasta, Collegium Invisibile oraz kilku niemieckich uniwersytetów.

W marcu 2016 wzięła udział w International Week of the Institute for Safety and Security Management na University of Applied Sciences w Utrechcie w Holandii. Prowadzi zajęcia z zakresu: organizacji i zarządzania - w tym w ochronie zdrowia, przedsiębiorczości, socjologii ogólnej i socjologii organizacji, integracji europejskiej, budżetu Unii Europejskiej, globalizacji i jej wymiaru społeczno-ekonomicznego.

Zajęcia ze studentami prowadziła także w formie e-learningu, jak również w formie nagrań w studiu telewizyjnym. Jest autorką ponad 20-stu artykułów o charakterze naukowym oraz popularnonaukowym- m.in. w „Polis - piśmie o sztuce życia publicznego”, kwartalniku „Studia europejskie”, raporcie INE PAN, „Problemach zarządzania”, Magazynie Niezależnych Publicystów „Unia i Polska”, również „Tygodniku Powszechnym” i „Arcanach”.

mgr Piotr Ufnal - ekspert w dziedzinie mediów - dziennikarz, dyrektor sprzedaży i rozwoju z 30-letnim doświadczeniem międzynarodowym. Mediator, trener, coach. Posiada wieloletnie doświadczenie dziennikarskie. Jako korespondent Agence France-Presse w Warszawie, obsługiwał najważniejsze wydarzenia w Polsce: przemiany ustrojowe przełomu lat 80. i 90., wybory prezydenckie i parlamentarne w latach 90. Publikował w prasie francuskiej – oprócz AFP, był stałym korespondentem gazety ekonomicznej La Tribune.

Od 2000 r. odpowiada za rozwój biznesu AFP w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach. Współpracuje z mediami, instytucjami rządowymi i placówkami dyplomatycznymi w 15 krajach. Filolog romanista, posiada dyplom Paryskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Absolwent studiów podyplomowych na wydziale Negocjacji i Mediacji Uniwersytetu SWPS. Absolwent Erickson College International. Mediator przy Sądzie Wojewódzkim w Warszawie.